Devam ediyor

9.3/10IMDB

Blue Planet II, David Attenborough tarafından sunulan, BBC tarafından üretilen bir doğa belgesel serisidir. Dizi, dünya okyanuslarının muhteşem ve karmaşık ekosistemlerini, sular altı yaşamının çeşitliliğini ve doğanın harikalarını keşfetmektedir.

Belgesel serisi, yedi bölümden oluşmaktadır ve her bölüm, farklı bir su altı alanını keşfetmektedir. Dizinin bölümleri şunlardır:

 1. One Ocean: Bu bölüm, dünya okyanuslarının farklı yerlerindeki canlıların çeşitliliğini ve bu canlıların hayatta kalabilmek için yaptıkları adaptasyonları konu almaktadır.

 2. The Deep: Bu bölüm, okyanusların en derin yerlerindeki canlıları ve bu canlıların hayatta kalma stratejilerini inceler.

 3. Coral Reefs: Bu bölüm, mercan resiflerinin güzelliğini ve önemini keşfeder. Reiflerde yaşayan canlıların yaşam mücadelesi ve insanların bu ekosistemleri tehdit eden faaliyetleri de belgeselde ele alınır.

 4. Big Blue: Bu bölüm, okyanusların mavi bölgesi olarak adlandırılan açık denizlerdeki canlıların göçlerini ve yaptıkları yolculukları konu almaktadır.

 5. Green Seas: Bu bölüm, okyanuslardaki deniz yosunları ve bitkilerinin önemini ve bu bitkilerin besin zincirindeki rolünü inceler.

 6. Coasts: Bu bölüm, kıyı bölgelerindeki canlıların yaşamını ve bu bölgelerin ekosistemlerini ele alır.

 7. Our Blue Planet: Bu bölüm, dünya okyanuslarının geleceğini ve insanların okyanuslara olan etkisini incelemektedir.

Blue Planet II, muhteşem sualtı görüntüleri ve David Attenborough'un anlatımı ile doğanın güzelliğini ve karmaşıklığını gözler önüne seriyor ve izleyicilere okyanuslar hakkında yeni bir bakış açısı sunuyor.

 • Ülke İngiltere
 • Yapım Yılı 2017
 • Sezon Sayısı 1
 • Bölüm Sayısı 7
 • Takipçileri 0
Ortalama 60 dk. Kategori Belgesel

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Blue Planet II dizisi hakkında ne dediler?

Blue Planet II yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
yabancı dizi izle
Gündüz
Gece