Devam ediyor

5.7/10IMDB

"Quantum Leap", 1989-1993 yılları arasında yayınlanan bir bilim kurgu televizyon dizisidir. Dizi, Dr. Sam Beckett isimli bir bilim adamının, "Zamanda Yolculuk Projesi" adlı bir deney sırasında bedenini bir zaman makinesi olarak kullanarak farklı tarihlerdeki insanların bedenlerine geçmesini konu alır.

Her bölümde, Sam'in bilinci, bir dönemdeki bir kişinin bedeninde uyanır ve o kişinin hayatını yaşamak zorunda kalır. Ancak Sam, gerçek kimliğini korur ve o kişinin hayatını değiştirmek için çalışır. Dizinin ana amacı, Sam'in kendi zamanına geri dönebilmesi için yeterli sayıda "doğru tarihi değişiklikler" yapmasıdır.

Sam, her bölümde farklı bir tarihi olaya karışır ve farklı insanlarla tanışır. Yardımcısı olan Ziggy adlı bir bilgisayar, Sam'e bilgi sağlar ve ona yol gösterir. Dizi boyunca, Sam'in bir sonraki "sıçrama"nın ne zaman ve nereye olacağı belirsizdir ve Sam, bir sonraki görevi için hazırlanmak zorundadır.

Dizi, zaman yolculuğu ve farklı tarihlerdeki yaşam tarzları hakkında eğitici ve eğlenceli bir dizi olarak öne çıkmaktadır. Ayrıca, Sam'in farklı insanlarla olan etkileşimleri aracılığıyla insan doğasına dair çeşitli felsefi sorulara da değinmektedir.

  • Ülke ABD
  • Yapım Yılı 2022
  • Sezon Sayısı 1
  • Bölüm Sayısı 18
  • Takipçileri 0
Ortalama 43 dk. Kategori Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Gizem

son yorumlar

Kalan Karakter: 300
Yorum yazmak için üye olmalısınız, Kayıt Ol veya Giriş Yap

Quantum Leap dizisi hakkında ne dediler?

Quantum Leap yorumları (0)

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
yabancı dizi izle
Gündüz
Gece