Yardım

Merhaba,

Sitede yaşadığınız sorunlarla ilgili bize mesaj atmadan önce lütfen bu başlık altında bir çözüm yolu olup olmadığını kontrol edin.

1) Siteye Giremiyorum.

-Sitemize girerken sorun yaşıyorsanız DNS adreslerinizi değiştirmeniz gerekebilir. Malum twitter ve youtube yasaklarından sonra DNS ayarları herkese tanıdık geliyor ama bilmeyenler için gene de ufak birer video hazırladık.

Kullanılabileceğiniz DNS adresleri: 8.8.8.8 / 8.8.4.4 - 156.154.70.1 / 156.154.71.1

Windows 7 DNS ayarları Değiştirme Videolu Anlatım

Windows XP DNS ayarları Değiştirme Videolu Anlatım

2) Filmi durdurup tekrar başlattığımda "Loading Error" hatası alıyorum. Videoları izlemek istediğimde sadece siyah bir ekran görüyorum.

- DiziDio.com sitemizde bulunan dizileri en rahat şekilde izlemeniz için Interner Explorer ve Chrome yerine Mozilla Firefox kullanmanızı öneriyoruz. Durdurup tekrar başlatma sonrası hata alıyorsanız lütfen Firefox tarayıcı kullanın. Playerla ilgili çoğu durum Firefox kullandığınızda çözülecektir. Mozilla Firefox tarayıcıyı indirmek için tıkla.

 

3) found vdeos hatası alıyorum.

İzlemek istediğiniz içerik silinmiş olabilir. Lütfen oynatma ekranı üstünde yer alan Hata Bildir butonu ile sorunu bize bildirin, en kısa sürede videoyu yenileyelim. Hata Bildir butonu Bilgi butonunun hemen yanındaki bayrak simgesidir.

 

4) Dizinin yeni bölümü neden hala eklenmedi?

Bu durumun bir veya birden çok sebebi olabilir.

- Dizi yurtdışında henüz gösterilmemiş olabilir. Dizilerin yayın tarihleri önceden belli olsa da bu tür değişikliklere önceden rastladık. Diziler 2-3 haftalık aralara girebiliyor. Yani her hafta yeni bölüm çıkacak diye bir durum söz konusu değil. Daha yurtdışında yayınlanmamış dizi için "Neden hala yüklenmedi???!! Çok geç kalıyorsunuz" tarzında gönderilen mesajları ciddiye almıyoruz.

- Dizi internete düşmüş ama altyazısı daha hazırlanmamış olabilir. İngilizce altyazıdan çevirme ya da direk dinleyerek çevirme. İkisi de tahmin edildiği kadar kısa süren işlemler değil. Ücretli çeviri yapan çevirmenlerimiz olmadığı için altyazıları bazen kendimiz hazırlıyoruz. Bazen de ünlü altyazı sitelerindeki çevirmenlerin ilgili altyazıyı bitirmesini bekliyoruz. Başka sitelerde 360p versiyonun yayınlanmış olması bizdeki 1080p versiyonun hazırlanmış olmasını gerektirmiyor. Seçim sizin tabi ki. Biz de sizin gibi bekliyoruz.

- Dizi, convert, yükleme veya işlenme süreçlerinden birinde olabilir. Dizi dosyası ve altyazı hazır olduktan sonra 30dakika - 2 saat arasındaki bir sürede bu işlemler gerçekleşmektedir.

- Kişisel sebeplerimizden dolayı yüklemeyi unutmuş olabiliriz. Makul bir süre içerisinde dizi hala yüklenmediyse hakaret etmeden bize hatırlatma yapabilirsiniz.

5) Video üstünde HD butonu aktif değil.

Video üstünde HD butonunu henüz göremiyorsanız işlenme süreci hala devam ediyor demektir. HD butonunun aktif hale gelmesi, dizinin süresine göre, 15-30 dakika sürebilir.

6) İstek dizim hala yüklenmedi.

İstek dizilerinizin hepsi kayıt edilmekte ve istenme önceliğine göre sıraya alınmaktadır. 10 sezon süren diziler de mevcut malum. Sizden önce istek yapan bir izleyicimizin dizisini yüklemeden sizin istediğiniz diziye geçemiyoruz. Ne kadar hızlı çalışsakta arşivimiz oturana kadar bu bekleme süreci kaçınılmaz bir durum. 1-2 ay içerisinde klasikleşmiş dizilerden güncel olanlara kadar birçok dizinin yayına girdiğini göreceksiniz. Bu süreçte sizden isteğimiz sadece biraz sabır.

7) Yaşadığım sorun bu listede yok.

İletişim ve facebook sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler,

DiziDio.com

yabancı dizi izle
Gündüz
Gece